Ana sayfaSağlık

Boyun Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Boyun Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır_
Boyun Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır_

 

Kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için dekolte bölgelerinin pürüzsüz olmasına ve de boyun bölgesinde oluşabilecek sarkmaların önüne geçmek adına çabalamaktadırlar. Bunun için de uygulanabilecek en etkili yöntemlerden biri boyun estetiği olmuştur. Peki boyun estetiği nedir ve nasıl yapılır? Boyun estetiği nerede ve kime yaptırılmalıdır? Bilindiği gibi insan vücudunun en hassas bölgelerinden biri de şüphesiz ki boyun bölgesidir. Ne kadar sağlıklı bir yaşam stili benimsemiş olsak da boyun altı, yaşımızı gösteren kısımlardan biri olarak karşımıza çıkar. Daha genç ve daha diri bir vücut yapısına sahip olduğumuzu göstermek içinse belirli bir yaştan sonra boyun estetiği yaptırmamız gerekir.

Boyun derisinin sarkmasına ve de yıpranmasına neden olan tek faktör elbette ki sadece yaş değildir. Aynı zamanda stres, yer çekimi etkileri, aşırı derecede ya da gereğinden fazla güneş ışınlarına maruz kalmak ve genetik yapı gibi faktörler kişilerin boyun bölgesinin farklılaşmasına neden olabilecek faktörler arasında yerini almıştır. İnsan yaşının ilerlemesine paralel olarak yüz ve boyun bölgesinde kırışıklar kendisini göstermeye başlar. Yaşlılık belirtisi boyun kısmında gıdı bölgesinde sarkma olarak meydana çıkar. Fakat yapılacak bazı estetik operasyonlar ile gıdı bölgesine meydana gelen sarkma ve yüzdeki kırışıklıklardan tamamen kurtulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca aşırı derecede kilo vermek de boyun bölgesinin sarkmasına neden olan en önemli faktörlerden biri olarak bilinmektedir.

Gıdı ve boyun sarkmasından kurtulmanın en bilinen yöntemi ise boyun germe operasyonudur. Ancak bu operasyonun alanında uzman ve de deneyimli hekimler tarafından yapılmasında fayda olacaktır. Çünkü yapılacak herhangi bir yanlış eylem, kişilerin estetik görünümlerinin daha kötü bir hale gelmesine neden olabilmektedir. Boyun germe operasyonunda ilk aşama sarkık derinin belirlenmesidir. Daha sonra germe operasyonuna başlanır. Yapılacak olan operasyonla birlikte sarkık deri görünümü düzgünleştirilir, kas sarkmalarının önüne geçilir ve de boyun bölgesinde buluna fazla yağlanma sorunun üstesinden başarı ile gelinmektedir. Özellikle de fazla yağ görünümünün yok edilmesiyle birlikte boyun bölgesi daha düzgün hale getirilerek, çene kısmının da daha belirginleşmesi sağlanabilmektedir.

Telekinezi Nedir ?

Previous article

Corona Virüsü Nedir?

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir