Sağlık

Diş implantı Hangi durumalarda Gereklidir?

implant
implant

Ağız ve diş yapısında meydana gelen bozulmalar sonucunda bazen diş kayıpları oluşabilmektedir. Bu tür durumlar hem fonksiyonel eksikliklere hemde estetik açıdan kötü bir görüntüye sebep olabiliyor. Kayıp dişler nedeniyle sağlıklı bir çiğneme gerçekleştirilemez. Ayrıca çenenin de tam ve doğru şekilde kapanması sağlanamaz.  Bu durumda çene eklemlerinde bir takım sorunların oluşması tetiklenebilmektedir. Saydığımız olumsuz durumlardan kurtulmak için günümüzde implant seçeneği önemli bir adımdır. Herhangi bir çürük, travma yada hastalık sonucunda kaybedilen dişlerin yeri bu sayede doldurulabiliyor. Artık pek çok ilimizde implant yaptırmak çok kolay. Eğer Konya ve çevresinde ikamet edenlerdenseniz konya implant tedavisi ile sağlıklı bir diş yapısına sahip olabilirsiniz.

Kanal tedavisi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Dişte oluşan çürüklerin zamanında tespit edilmesi sayesinde diş kayıplarının önüne geçilebilmektedir. Böyle durumlarda çürük kısım dişten alınır ve dişin çürük seviyesine göre dolgu yada kanal tedavisi yöntemi kullanılır. Kanal tedavisi yönteminde dişin merkezind bulunan pulpa yani küçük iplik benzeri doku çıkartılır. Hasar görmüş olan pulpanın çıkarılmasıyla birlikte boş kalan kısım temizlenir. Sonrasında yeniden şekillendirme işlemi yapılır ve son olarak doldurulur. İşlem sonunda kök kanalı kapatılmış olur. Eskiden hasar gören yada hastalanmış dişlerde bu şekilde işlemler yapılmadan direk çekilme işlemi gerçekleşirdi. Günümüzde ise kanal tedavisi sayesinde kaybedilecek dişlerin kazanılması mümkün.

İmplant yöntemine göre kanal tedavisi ülkemizde pek çok şehirde daha yaygın olarak yapılmaktadır. Konya ve çevresinde ikamet edenler için Konya kanal tedavisi diş kayıplarının önüne geçmek için gerekli tüm tedaviyi yapmaya gayret ediyor.

Kanal tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi hastanın durumuna göre bazen birden fazla seans halinde yapılabilmektedir. Bu durumda hastanın dişine geçici dolgu yapılmaktadır. Kanal tedavisine başlanırken;

·         Dişin arka kısmında yada azı dişlerinin kuron bölümünde delik açılmaktadır.

·         Hastalıklı olan pulpa çıkartılır. Sonrasında boşluk ve diş kökü temizlenir.

·         Birden fazla seansın gerektiği durumalarda geçici dolgu takılır.

 

Ortodonti Nedir?

Ortodonti kısacası bir diş hekimliği branşıdır. Çenenin alt ve üst kısımları ile dişlerin çapraşıklıklarının tedavisi üzerine çalışmalar yapar. Konya ortodonti de bu çalışmaların yapıldığı yerlerden bir tanesidir. Ortodonti sayesinde çapraşık dişler ve çene, sağlıklı bir yapıya kavuşabilmektedir. Böylece daha  güzel ve estetik gülüşlere kavuşabilirsiniz.

 

 

Panoramik Diş Röntgeni

Previous article

İdeal Kiloya Nasıl Ulaşabiliriz?

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir