Uncategorized

Eumovate Krem Nedir?

Eumovate Krem Nedir_ (1)
Eumovate Krem Nedir_ (1)

 

İnsan cildi son derece hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de çeşitli sebeplere bağlı olarak derinin herhangi bir bölgesinde egzama ya da mantar hastalıkları ortaya çıkabilmektedir. Böyle durumlarda mutlaka cildiye polikliniklerine gidilerek, doktor gözetiminden geçilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda, çok daha ciddi deri problemleri kendisini göstermeye başlayabilecektir. Mesela cilt üzerinde kahverengi lekelenmelerin oluşması, mantar enfeksiyonlarının iltihaplı forma dönüşmesi gibi durumların ortaya çıkması muhtemel ihtimaller arasında yer alır. Deri üzerinde meydana gelen mantar ya da egzama gibi sağlık sorunlarında cildiye hekimlerinin önerisi ile Travocort ya da Eumovate kremi kullanılabilmektedir. Peki Travocort ne işe yarar? Eumovate nedir, nasıl kullanılır? Bu ilaçların hangi durumlarda kullanılması uygun değildir?

Travocort ve de Eumovate gibi tıbbı içerikli kremler, reçete ile kapalı kutularda satılmaktadır. Direk olarak deri üzerine sürülerek uygulanır. Genellikle ağır iltihaplı ya da egzamalarda birlikte seyreden ağır veya yüzeysel mantar enfeksiyonlarında başlangıç tedavisi için doktorlar tarafından önerilerek kullanılır. Doktor önerisi olmaksızın ilacın kullanımı cilt üzerinde tahriş ve daha ağır sendromlu mantar problemlerinin yaşanmasına neden olabilecektir. Akabinde ise pişik sorununun yaşandığı durumlarda da Travocort kremi kullanılabilir. Yine doktor tedavisinden geçilerek, onat alınması şarttır. Eumovate krem de yine Travocort krem gibi mantar enfeksiyonları için uzman hekimler tarafından önerilerek kullanılan kremlerden biridir. Eumovate krem etken maddesi Klobetazon Bütirat olarak bilinir. Genellikle vücutta kızarıklık, şişlik ve de iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltma yetisine sahiptir.

Eumovate kremin etken maddesi son derece ağır olduğundan ve bu maddeye bazı kişilerin alerjik reaksiyon gösterme ihtimali olduğundan reçetesiz kullanılması kesinlikle önerilmez. Reçete ile birlikte kullanılması gerektiği durumlarda ise, kızarıklık, şişlik ve de iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltması hedeflenir. Ek olarak ise kaşıntı önleyici ve de kan damarlarını büzücü etkisi vardır. Özellikle de bebeklerde ve çocuklarda doktor önerisi olmaksızın kullanım sağlanması son derece riskli olacaktır. Eğer iltihabi bir mantar söz konusu değilse böyle durumlarda piling tarifleri denenebilir. Hazırlanan karşımın doğal içerikli olmasına dikkat edildiği takdirde herhangi bir sağlık sorunu yaşanması muhtemel olmayacaktır.

Hızlı Almanca Öğrenme Taktikleri 

Previous article

Melanom hastalığı nedir? Melanom hastalığının belirtileri nedenleri nelerdir?

Next article

1 Comment

  1. çok güzel olmuş yazı

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir