Ana sayfaModa

Oversize Modası 2019 Yılına Damgasını Vurdu!

Oversize moda
Oversize moda

Salaş giyim tarzı her sene olduğu gibi bu sene de oldukça trend. Elbette ki bu senenin diğer seneler ile büyük bir farkı var! Çünkü artık penyeden yapılmış salaş tişörtlerin yerini, oversize kumaşlar alacak! Eski oversize giyim tarzı nedir ve bu kumaş türünün temel özellikleri nelerdir? Salaş kıyafet denildiği zaman akıllara bol duruşa sahip, üstümüze en fazla bir beden büyük giyim ürünleri gelmektedir. Ancak oversize modası, üstümüze birkaç beden büyük gelen kıyafetlerin giyilmesi olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle de son zamanlarda kadınların gözdesi olan bu giyim tarzının, kadınlar arasında hızla popülerleştiğini söylemek mümkün. Geçtiğimiz yıllardaki giyim stilimize bakıldığında, üstümüzde aşırı bol duran, çok büyük kıyafetleri giydiğimizde muhtemelen modacılar tarafından veya diğer tüm insanlar tarafından aşağılanabilirdik. Oversize moda akımın başlamasıyla birlikte, büyük bir rahatlığın yanı sıra giyim ve stil özgürlüğü de kendisini göstermeye başladı.

2019 yılının daha ilk aylarında bir çok kadının tarzını değiştirmesiyle birlikte, üzerimize birkaç beden büyük gelen ceket, mont ya da kabanlarla dolaplarımızı çoktan donattık bile. Fakat bu moda akımına ayak uydururken, bazı hususlara da dikkat etmemiz şarttır. Mesela oversize modasına uygun olarak üretilmiş olan kabarık montları kullanmanız gereken yerleri bilmelisiniz. Hatta her bir parçayı seçerken, vücut tipinize göre tercih yapmayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü özellikle de kabarık yapılı montları oversize olarak kullanmak istiyorsanız, vücut tipiniz minyon ve biraz da balık etli iseniz, daha da kilolu ve kısa görünme riskiniz olduğunu asla unutmamalısınız.

Aynı zamanda oversize giyim tarzına ayak uydurmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de tercih etmiş olduğunuz ceket ve kaban kollarının ve omuzlarının tam olarak üstünüze oturmamasıdır. Çok büyük olmasa da en az bir beden büyük kıyafetleri tercih etmekte fayda olacaktır. Özellikle de 2019 yılında bir çok markanın üretimlerinde ve sokaklarda da gördüğümüz gibi, triko ürünler de oversize modasının kumaşlarından biri olacaktır. Dolabınızı yenilerken bu durumu da göz önünde bulundurmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Albino Hastalığı Genetik Mi?

Previous article

Çekici Giyinmenin Sırları Nelerdir?

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir