İlginizi çekebilir

Panoramik Diş Röntgeni

Panoramik Diş Röntgeni
Panoramik Diş Röntgeni

 

Dişlere dayalı tedavi seçeneklerinden yararlanmak adına diş hekimlerine başvurulduğunda ilk olarak hangi dişlerden kaynaklı sorunların ortaya çıktığına dair durumlar incelenebilecektir. Bu aşamada da panoramik diş röntgeni kullanılacak ve tüm rahatsızlıkların tek bir röntgen filmi ile görülebilmesi durumu söz konusu olacaktır. Tüm dişleri kapsayacak olan röntgenin çekilmesi ile beraber; hangi hastalıkların dişlerde olduğu ve ne şekilde bir tedavi seçeneğinin uygulanmasına dayalı yol haritası da çizilecektir. Bu röntgen imkanı ile beraber tedavi esnasında kullanılacak olan tüm medikal ürünlerin ve gereçlerin belirlenmesine dayalı hazırlıklar da yapılabilecektir. Aynı zamanda da en uygun teşhislerin de bu tip röntgenlerle sağlandığı da ifade edilecektir.

Panoramik Röntgen Neden Tercih Edilmeli?

Tüm çeneyi ve dişleri tek bir filmde incelemeyi sağlayan panoramik diş röntgeni ile beraber çene ve dişlerde meydana gelmiş olan kist, tümör ya da çürüklerin erkenden teşhis edilebilmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Doğru bir müdahalede bulunmak adına diş hekimleri; tedavi ya da cerrahi müdahale öncesinde bu tip bir röntgene gereksinim duymaktadır. Hastalarında ne tip sorunların olduğunu kolaylıkla incelemek adına bu röntgenlerin son derecede işlevsel olmasından dolayı da bu şekilde bir yönelim içerisinde yer almaktadırlar. Panoramik röntgen ile beraber harekete geçilerek; tüm tedavi olanaklarını başlatmak da olası bir durum olarak kendini gösterecektir.

Diş sağlığının korunmasına dayalı işlemlerde panoramik diş röntgeni önemli bir yer tutmaktadır. Dijital sistemin de bu noktada kullanılmasından dolayı da röntgen işlemleri esnasında radyasyon miktarının da az olmasından dolayı tercih edilmektedir. Aynı zamanda da tüm çeneyi kapsayacak olan bu röntgen seçeneğinin; görüntü kalitesi açısından ideal sonuçları sağlamasından ötürü de genel olarak uygulanabilecek konumda yer almaktadır.

Diş sağlığına dayalı cerrahi müdahale ya da tedaviler esnasında panoramik röntgenler önemli bir yer tutmaktadır. Bu tip diş tedavi süreçlerinde dişlerin daha mükemmel bir görüntü sağlamasına dayalı olarak harekete geçilebilecektir. Doğru ve erken teşhisle beraber hızlı bir şekilde hareket edilerek; tüm sorunların ortadan kaldırılması muhtemel olan bir durum olarak ifade edilecektir.

Chat Sitelerine Nasıl Üye Olunur?

Previous article

Diş implantı Hangi durumalarda Gereklidir?

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir