genel kültür

Personel Tişörtü

 

Herhangi bir firma ya da kişilerin bünyesinde olan işletmeler, kendi isim ya da markalarını çok daha büyük kitlelere ulaştırmak amacıyla; yine kendi isim ya da firma logolarının basılı olduğu malzemelerle müşterilerine dağıtarak reklam yapabilmektedirler. Bu teknikle yapılan reklamlara bilindiği gibi promosyon reklam olarak isimlendirilmektedir. Temel amaç ise müşteriler ile firma arasında bir güven oluşturarak, bir bağ kurmaktır. Günümüzde promosyon ürünleri dağıtan firmaların neredeyse %57’sinin marka adının müşterileri tarafından hatırlandığı görülmüştür. Yani bilinçaltı bir reklam türü olarak karşımıza çıkan promosyon, son derece geçerli bir sistemdir. Çünkü televizyon reklamlarının sadece %28’i, radyoda yayınlanan reklamların ise sadece %32’si akılda kalıcı olmaktadır. Firmalar personel tişörtü dağıtımı yaparak da başarılı bir reklam stratejisi elde edebilmektedirler.

Ayrıca yapılan bir araştırma da net olarak göstermiştir ki müşteriler herhangi bir ürünü satın alırken %73’ü firmaların promosyon ürünlerinden etkilenmektedirler. Özellikle de bir firma yeni kurulmuşsa, kuruluş anonsu için isimlerini ve hangi alanda faaliyet gösterdiklerini, iletişim bilgilerini ilan etme şansları yoktur. Fakat promosyon ürünler ile tüm bu bilgileri vermek mümkündür. Çünkü herhangi bir promosyon ürün üzerine firma bilgisinin yer aldığı etiket yapıştırmak oldukça basit olacaktır. Ayrıca da firmalar herhangi bir yeni ürün çıkardıklarında lansmanlarını yapma amacıyla da promosyon ürünlerden herhangi birini tercih edebilmektedirler. Firma baskılı tişört üretimi yapıyorsa reklam yapma süreci çok daha avantajlı olacaktır.

Aynı zamanda firmalar globalleşerek büyümeyi hedeflediklerinde ise yine kendi isimlerini tazelemek amacıyla promosyon ürünler yaptırmayı hedeflemektedirler. Gerek kurumsal kimlik kazanmak gerek yeni bir unvan elde etmek, gerekse markanızı büyük bir kitleye duyurmak için kendi ürünlerinizi, kendi bünyelerinizde çalıştırdığınız kişilere de promosyon ürünlerinizi giydirerek de reklam yapabilirsiniz. Özellikle de polo yaka iş tişörtü gibi malzemeler son zamanlarda çok daha ilgi görmektedir. Bu nedenle giyim alanında faaliyet gösteren herhangi bir firmanın, kendisini ilerleyen süreç içerisinde çok daha iyi yerlerde görebilmeleri için mutlaka promosyon reklamın avantajlarından faydalanması önerilmektedir. Böylece satışlarınızı artırmanız da kaçınılmaz hale gelecek ve ürün kalitenizi de kanıtlamakta zorlanmayacaksınız.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Previous article

Katalog Çekimi için Model Temini

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir