Ana sayfaModa

Saten Elbiseler Artık Çok Moda!

Saten Elbiseler Artık Çok Moda!
Saten Elbiseler Artık Çok Moda!

 

Her sezon farklı bir kumaş türü trendler arasına girmektedir. Bu sene de saten elbiseler en çok kullanılacak parçalardan biri olacaktır. Ancak her kumaş türünü kullanabilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Özellikle de saten kumaştan yapılmış elbiseleri taşımak çok daha zor olacaktır. Bunun nedeni kimi zaman toplumsal standartlar olsa da kimi zaman da satenin her vücut tipinin taşıyamayacağı parçalar olmasıdır diyebiliriz. Öyle ki saten kumaşlar 2019 yılı ilkbahar ve yaz modasında gerek gece elbisesi olarak gerekse de günlük elbiseler olarak sıkça kullanılacak parçalardan biri olacaktır. Aynı zamanda bu kıyafetler ile hem çok seksi görüneceksiniz, hem de kumaşın yumuşacık dokusu ile rahat bir gün geçirmeniz de kaçınılmaz olacaktır.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda iç çamaşırı modasının vazgeçilmez parçası saten kumaşlardır. Ancak şimdilerde bu güzel dokunun gün yüzüne çıktığı görülmektedir. Öyle ki bir çok tasarımcı ve ünlü geleneklerin dışına çıkarak, 90’larda sıkça kullanılan saten modasının yeniden akım haline gelmesine öncü olmuşlardır.  Saten elbiseler geçtiğimiz yıllarda çok nadir olarak kullanılıyordur. Günümüzde ise şıklığın ve en güzel görünümün vazgeçilmez tercihi olmuşlardır. Daha şimdiden bir çok markanın, birbirinden farklı saten elbiseleri koleksiyonlarına kazandırdıkları bilinmektedir. Fakat bu kumaşı kullanmak zor olduğu kadar, kombinlemek de oldukça zor olacaktır. Sezonun trendleri ve ünlülerin bu tarz elbiseleri nasıl kombinlediklerine bakarak, sizler de modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Öncelikle saten modasına uyum sağlamak için ilk aşamada klasiklerin dışına çıkmaya özen göstermelisiniz. Mesela basit bir tasarımdan ziyade çeşitli desen ya da motiflerin kullanıldığı özel parçaları seçerek işe başlamalısınız. Bu koşullara dikkat ettiğinizde, giydiğiniz kıyafetin bir gecelik gibi görünmesine de engel olacaksınız. 2019 yılının moda trendlerine bakıldığında özellikle de dantelli kumaşlarla birleştirilmiş asimetrik saten elbiselerin daha çok tercih edildiğini görmeniz mümkün olacaktır. Üretilmiş asimetrik kesimli saten elbise modelleri hafif bir bacak dekoltesine sahip olduğunda ve de dantel detaylar ile özelleştirildiğinde sezonun en güzel ve en şık kadınlarından biri haline gelmeniz de elbette ki kaçınılmaz olacaktır.

Corona Virüsü Nedir?

Previous article

Hidrosel Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir