Ana sayfaSağlık

Telekinezi Nedir ?

Telekinezi Nedir
Telekinezi Nedir

İnsanlar hem karakter olarak, hem de yetenek olarak birbirlerinden farklı özelliklere sahiptirler. Oldukça farklı yeteneklerden biri de telekinezi olarak bilinir.  Aslına bakıldığında telekinezi kelimesi anlamı olarak tele “uzak”, kinezi ise “hareket” kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Peki telekinezi nedir, nasıl yapılır? Kimler telekinezi yeteneğine sahip? Bu yeteneği tanımlayacak olursak, insanların zihinleriyle günlük yaşamda kullanılan herhangi bir malzemeye herhangi bir fiziksel temasta bulunmaksızın nesneleri hareket ettirme kabiliyetleridir diyebiliriz. Daha da kısa bir tanımlama ile insan aklının cisimleri hareket ettirme gücüdür tanımlamasını yapmak mümkün olacaktır. Bazı insanlar telekinezi yeteneğinin çeşitleri olduğunu iddia eder. Telekinezinin türlerinden biri de prekognisyon olarak bilinir.

Prekognisyon kelime anlamıyla insanların gelecekte olacak ya da olması muhtemel olayları bilme gücüne sahip olması anlamına gelir. Telekinezinin bir diğer türü olan pirokinezi ise zihin gücüyle nesneleri ateşe verebilme olayıdır. İnsanlar, uzaktaki bir nesneyi ya da yakınında bulunan bir malzemeyi zihinlerini kullanarak yakabilmektedir. Günümüzde en çok duyduğumuz telekinezi yeteneklerinden biri de telepati olmuştur. Telepati, uzakta olan bir olayı kişilerin bilmesi ve de hatta görmesi anlamına gelir. Ancak yapılan bir çok araştırma olmasına karşın, gerçekleştiği iddia edilen bu psişik güçlerin henüz kanıtlanmadığını söylemek de mümkündür. Telekinezinin ve daha bir çok psişik yeteneğin gerçek olduğuna inanan insanlar bunun nasıl gerçekleştiği yönünde de bir çok bilgi vermiştir.

Öncelikle telekineziye başlamadan önce kişilerin konsantre olması şarttır. Ayrıca da bu yeteneğe sahip olmak isteyen herkesin de gerçekten yapabileceklerine inanması gerekmektedir. Öyle ki telekinezi yeteneği olduğunu iddia eden kişiler, aynı yeteneklere sahip olmak isteyen herkesin de yeterli konsantrasyonu sağladıkları takdirde, telekinezi yeteneklerini geliştirmelerinin mümkün olduğunu söylemektedirler. Ayrıca bu yeteneğin olmazsa olmazlarından biri de şüphesiz ki rahatlanmadır. Bu nedenle telekinezi yapmak isteyen insanların beraberinde de meditasyon yapmaları gerekecektir. Yeterli motivasyon sağlandığı takdirde, sadece tek bir gün içerisinde telekinezi yeteneğini ciddi oranda gerçekleştirmek de kaçınılmaz olacaktır. Psişik bir güç elde etmek için kişilerin buna inanarak hareket etmesi ve devamında da gerçekten istemesi yeterlidir.

Bronşektazi Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Previous article

Boyun Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir